Pátek, 21 června, 2024
bydlení

Proč žáby kvákají?

- Komerční sdělení -aktuality

Všichni víme, že žáby kvákají, ale proč? Co vede žáby k tomu, aby se celou noc ozývaly z vašeho zahradního rybníčku nebo místního potoka? 

Největším vodítkem je, že téměř u všech druhů žab se ozývají pouze samci. Ve skutečnosti je ten zvuk, který slyšíte v rybníčku na dvorku, v místním potoce nebo na přehradě, sladká serenáda, kdy žabí samci volají, aby přilákali žabí samičky. Protože každý druh má jiné zvukové volání, můžete druhy žab určit pouhým poslechem.

Protože cílem setkání je rozmnožování, volají samci žab obvykle ve vodě nebo v její blízkosti, kde se nejčastěji kladou vajíčka a vyvíjejí pulci.

Některé žáby se ozývají ve vodě, jiné na blízkých kamenech nebo na břehu a další na stromech nebo na zemi poblíž.

Různé druhy žab se rozmnožují v různých typech vodních ploch, a tak není divu, že se různé druhy žab ozývají z různých typů vodních ploch.

Zajímají Vás také věci mezi nebem a zemí? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných. 

Například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy a spoustu dalších. 

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete o tajemství horoskopu či jaký je rozdíl mezi tím co známe a tím čínským, který je jiný než náš standardní. Nebo Vás nalákáme citáty o lásce či životě?

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek