Pátek, 21 června, 2024
bydlení

Elektroinstalace ve vápenopískovém zdivu

- Komerční sdělení -aktuality

Většina zdicích prvků stavebního systému KMB Sendwix nabízí oproti jiným zdícím materiálům již od výroby tzv. zdiva. elektrokanálky.

Označují se písmenem „E“ při názvu produktu a jedná se o průběžné dutiny ve zdivu o průměru 40mm, které umožňují vést svislé elektrické a datové rozvody bez nutnosti sekání drážek.

Na většině zdicích prvků KMB Sendwix jsou také z vnější strany vyznačeny vodící linky, díky kterým lze velmi snadno kontrolovat správnost provedení prací a kvalitu zdění. Tyto linky na sebe navazují v celé svislé linii zdiva a určují také vazbu jednotlivých bloků. Další výhodou těchto linek je znázornění polohy vnitřních elektrokanálků.

Jedinou podmínkou jejich využití je dodržení vazby délkového modulu zdiva po 250 mm nebo 125 mm, podle typu vybraného zdiva.

Elekrokanálky o průměru 40mm jsou pak ve zdivu připraveny od podlahy až ke stropu po modulových vzdálenostech a stačí už jen vyvrtat otvory pro krabice vypínačů a zásuvek a následně nainstalovat svislé rozvody.

Oblíbenost vápenopískového zdiva v posledních letech u nás stoupá. Mezi hlavní důvody patří kombinace vysoké objemové hmotnosti bloků, mimořádné pevnosti a vynikajících akustických a akumulačních vlastností zdiva a zároveň výborných tepelně izolačních vlastností systému KMB Sendwix. To vše doplňuje také cenová dostupnost tohoto prémiového systému stavebního materiálu.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek