Pátek, 21 června, 2024
bydlení

Postavte si dřevěnou terasu svépomocí

- Komerční sdělení -aktuality

Toužíte po tom, mít vlastní terasu, na které byste mohli trávit letní večery, grilovat zde a při hezkém počasí moct obědvat venku? Možná byste zde chtěli trávit čas s menšími dětmi, které by se tak mohli skoro celý den hrát na čerstvém vzduchu. Pro jednotlivce, páry i rodiny s dětmi je terasa skvělým místem, které jim v podstatě rozšíří o jednu místnost bydlení. Přitom postavit si ji není těžké. S kvalitním materiálem a chytrými doplňky pro dřevěné terasy to zvládne každý zručný kutil.

Vyberte si terasové prkna

Nejdůležitější je rozhodnout se, z jakého materiálu bude terasa postavena. Na podlahu můžete volit různý materiál, a tak jako to bývá, každý má svá pro i proti. Nejoblíbenějším je však dřevo. Terasová prkna ze dřeva jsou příjemná na dotek, v létě nepálí, protože skvěle absorbují teplo, můžete po nich chodit i naboso, děti se mohou hrát… Mají vroubky, které jsou praktické v zimě, kdy podlaha neklouže ani v případě, že mrzne a je námraza.

Volit můžete z několika druhů evropského nebo exotického dřeva. Snadněji se montuje to evropské, a patří k nejpoužívanějším. Na exotické si budete muset koupit vrtáky na železo, pro jejich hustotu jsou velmi tvrdé.

Využijte pomoc distančních podložek

Pokud budete stavět dřevěnou terasu, měli byste znát distanční podložky. Zjednoduší montáž, ale především chrání dřevo tam, kde se drží nejvíc vlhkost. Prkno a hranol drží pevně přitisknuté. Navíc distanční podložky Gardina mají speciální konstrukci s vylepšenou ventilací, takže umí vytvořit prostor, s nímž může dřevo po namočení rychle osychat. Také vymezují spáry mezi prkny, čímž zjednodušují montáž.

Na webových stránkách Gardina.cz najdete jak kvalitní prkna a hranoly, tak příslušenství k terasám, jež vám usnadní práci a prodlouží životnost každé dřevěné terasy.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek