Neděle, 26 května, 2024
bydlení

Komínový systém Schiedel STABIL pro nenáročného stavitele

- Komerční sdělení -aktuality

Univerzální komínový systém pro všechny typy spotřebičů, především na tuhá paliva v suchém nebo mokrém provozu v podtlaku.
Komínový systém STABIL je alternativou s nesrovnatelně komplexně lepšími vlastnostmi než jsou na Slovensku nabízeny složené systémy a komíny bez „zkušeností“. Pokud plánujete topit ve vašem krbu nebo topidle jen minimálně a nevadí vám, že v komínu je zadní odvětrání, kterým uniká vámi zahřátý vzduch do exteriéru (mřížka v patě komína), volte raději komín Schiedel STABIL cenově zajímavou alternativu. Je však naprosto nevhodný v případě použití rekuperace v domě.

Skladba systému
Vnitřní šamotová vložka Schiedel UNI*** Plus má nepatrnou propustnost vody, rozměrovou přesnost a vnitřní hladkou plochu. Samozřejmostí je vyšší odolnost při vyhoření sazí – vyšší odolnost při teplotních šocích. Tepelněizolační rohože Schiedel jsou z minerálního vlákna odolávající jej krátkodobě až do 1000 °C. Lze je snadno ohýbat a dobře přilnou k šamotové vložce z technické keramiky Schiedel.

Třicetiletá garance za bezpečnost komína při vyhoření sazí
Znamená, že pokud dojde k vyhoření sazí v komínu, jedná se o extrémní zatížení komínového tělesa s teplotami 1000 – 1500°C během pár minut až hodin, komínové těleso nebude zdrojem požáru. Tedy konstrukce komína nepustí tento požár do okolních stavebních konstrukcí. Může dojít k prasklinám ve vložkách nebo napojovacích kusech, nedojde však k poškození obvodového pláště komína.

Vyhoření sazí zabrání pravidelné čištění komína podle aktuálně platné legislativy (do 50 kW každé 4 měsíce) nebo podle způsobu využívání spotřebiče a tedy i komína. Intenzivní využívání, nedodržování pokynů výrobce spotřebiče, používání nevhodného typu paliva nebo dokonce používání spotřebiče ke spalování domovního odpadu vyžaduje mnohem častější péči.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek