Pátek, 21 června, 2024
bydlení

Pomozte dřevu zachovat si svoji krásu

- Komerční sdělení -aktuality

Domov není domovem bez dřeva. Je to tradiční materiál, který nám dává pocit pohodlí, bezpečí a spjatosti s přírodou, je však třeba o něj pravidelně pečovat. Poškozuje ho vliv počasí a podnebí, působení živých organismů, hmyzu a rostlin. „Kosmetika dřeva“, řada Lignofix od STACHEMY vám tento úkol usnadní moderním a šetrným způsobem na dlouhá léta.
Myslete na prevenci ještě před zabudováním
Stavíte či opravujete střechu, plot nebo celou chatu? Určitě chcete, aby vám použité dřevo v interiérových obkladech, střešních konstrukcích, podlahách a podhledech vydrželo co nejdéle v dobré kondici, bez děr po hmyzu, zabarvení od plísní či napadení houbami. Škodci mohou dokonce svým dlouhodobým působením snižovat pevnost a statické či izolační vlastnosti dřeva. Spory plísní, které se usadily ve dřevě, způsobují lidem alergie, bolesti hlavy a další nemoci. Po zabudování do stavby je ovšem již velmi náročné ochránit dřevo před těmito hrozbami. Myslete na správnou prevenci včas a dřevo se vám odvděčí.

Jednou z nejdůležitějších preventivních technik ochrany dřeva je impregnace, kterou posílíte a zvýšíte jeho nepropustnost a odolnost. Ideálním přípravkem pro tento krok je Lignofix E Profi, který ochrání vaše dřevo v interiéru na celý život a jeho účinek v exteriéru trvá minimálně 10 let. Je účinný proti dřevokaznému hmyzu a má zvýšenou odolnost i vůči vymývání. Pokud potřebujete ošetřit menší plochy (do 25 m²), sáhněte po Lignofix Efekt.

Co s napadeným dřevem?
Napadení dřevokazným škůdcům lze rozeznat podle děr (výletových otvorů) ve dřevě. Typickým znakem je i dřevěná „moučka“ pod těmito dírami, kterou tam zanechala žhavá larva. Tento problém vám vyřeší Lignofix I Profi, účinná impregnace pro likvidaci hmyzu ve všech vývojových stádiích. Přípravek úspěšně zahubí hmyz nacházející se ve dřevě a ochrání jej i před jeho opětovným napadením. Najdete jej iv praktickém balení s rozprašovačem, který je určen k přímému ošetření malých ploch bez ředění.

Renovace zahradního nábytku a interiérových doplňků ze dřeva
Neinvestujte zbytečně do nového zahradního nábytku, ošetřete tou správnou kosmetikou vaše dřevěné kusy a užijte si s nimi ještě mnohé krásné chvíle. Pomocí produktů Lignofix Lazura 3v1, Lignofix Olej exteriér či ekologické Lignofix Silnovrstvé lazury lze zpomalit procesy stárnutí a opotřebování dřevěného nábytku, altánů a pergol o několik let. Najdete je v barevných variantách, které vás jistě osloví.

Po aplikaci pronikají hluboko do dřeva, zajistí jeho povrchovou úpravu a vysokou odolnost vůči UV záření, čímž jej ochrání před stárnutím. Jejich klíčovou vlastností je vytvoření pružného filmu na ošetřovaném povrchu, který nepraská a neodlupuje se. Lazury navíc obsahují vosk, který při vysychání nátěru uzavírá povrch, čímž zaručují jeho vysokou vodoodpudivost. Váš zahradní nábytek bude díky tomu odolnější i vůči dešti.

Díky ekologickému složení a příslušné certifikaci je silnovrstvá lazura Lignofix vhodná dokonce i pro přetírání dětského nábytku a dřevěných hraček.

Odborníci ze společnosti STACHEMA Bratislava a.s. doporučují ještě před natíráním dřeva použít výše zmíněný Lignofix E Profi či Lignofix Efekt, které zvyšují odolnost dřeva vůči napadení různými škůdci. Kombinací impregnace a lazury efektivně znásobíte ochrannou funkci kosmetiky dřeva. Při použití Lignofix Lazura 3v1 však můžete tento krok rovnou přeskočit, tato tenkovrstvá syntetická lazura obsahuje již i biocid pro dlouhodobý preventivní účinek proti dřevokazným houbám a plísním.

Všechny zmíněné přípravky lze aplikovat stříkáním, natíráním štětcem nebo válečkováním. Práce s nimi je jednoduchá a nevyžaduje žádné odborné znalosti a dovednosti. Pro více informací navštivte stránku www.stachema.sk.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek