Pátek, 21 června, 2024
bydlení

Před přehřátím interiéru pomůže vnější stínění

- Komerční sdělení -aktuality

Efektivní ochranou před slunečním zářením je primární vnější stínění (rolety, žaluzie, screeny), které nepustí paprsky ke skleněným tabulím oken a zabrání tak zahřátí skla a následnému přenesení tepla do interiéru. Výrobce komplexního cihlového systému na hrubou stavbu, společnost HELUZ má proto již léta ve svém programu jedinečné nosné roletové a žaluziové překlady, které jsou určeny k uložení vnější stínící techniky, aby ji nebylo nutné dodatečně přidělat zvenčí na dům a narušovat či spíše porušovat jednolitou fasádu.

Jedinečnost překladů spočívá v tom, že jsou snadno vestavné do stavby, protože jsou z výroby hotovým celkem. Ten tvoří nosná žebra, optimalizovaný tvar tepelné izolace, dutina pro stínící techniku ​​a cihlový obklad pro ideální zhotovení omítek.

HELUZ minulý rok představil již druhou generaci PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný, jehož hlavní předností je variabilní velikost vnitřního prostoru – postupným vytahováním jednotlivých částí izolace se vnitřní schránka překladu přizpůsobuje tvarům i rozměrům žaluziím, roletovým či screenovým schránkám, nebo může z ní i screenovým schránkám, nebo může.

Překlad nosný

Na obvodové zdivo domu tak lze použít jediný typ nosného překladu, aniž by si stavebník předem musel lámat hlavu, zda bude chtít instalovat stínění nebo ne. Loňská novinka byla pro letošní rok vylepšena použitím grafitového polystyrenu, který má oproti klasickému EPS výrazně lepší tepelněizolační vlastnosti.

PŘEKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný je určen pro jednovrstvé zdivo z tepelně izolačních cihel HELUZ FAMILY s nejlepšími parametry na trhu. PŘEKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný je plně skryt pod omítkou, je přizpůsoben na elektrické ovládání a lze jej instalovat i pro vyšší okna dle volby stínící techniky (až do rozměru 5 m), běžně do rozměru výšky 2,5 m, tedy například i pro balkonové dveře.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek