Neděle, 26 května, 2024
bydlení

Víte, jak se postarat o zahradní nábytek před zimou?

- Komerční sdělení -aktuality

Na našich terasách, balkonech i dvorcích se setkáváme se zahradním nábytkem z různých materiálů. Neobejde se bez něj ani zahrada. Protože je tady podzim, měli bychom některý zahradní nábytek pomalu, ale jistě připravit na zimu. Péči si žádá především ten ze dřeva, ale pozornost bychom měli věnovat i kovovému nebo plastovému nábytku. V jakých situacích? Řekne si více v článku dál.

Péče o dřevěný zahradní nábytek

Jestliže máte zahradní nábytek ze dřeva, a je jedno z jakého, měli byste se podívat, zda netrpí nějakou dřevokaznou houbou, zda není napaden škůdci. Pokud by tomu tak bylo, nebo dřevo hnilo, v zimě by se jeho stav mohl velmi zhoršit. To stejné platí, pokud jsou ve dřevě kazy, tedy praskliny, naštípnutí. Pokud zjistíte např. v sedací části naprasklou desku nebo hlavní část konstrukce, je potřeba ji zespodu vyztužit nebo vyměnit. Praskliny nebo vypadnuté suky můžete zakytovat, ale nejdříve je nutné zajistit dokonalé vyschnutí dřeva, pokud např. zmoklo. Dřevo můžete ošetřit i speciální lazurou. 

Kovový zahradní nábytek

Pokud máte kovový zahradní nábytek, bývá opatřen odolným antikorozním nátěrem. Prohlédněte jej, a pokud zjistíte, že je někde poškozen, poškození ošetřete smirkovým papírem a přetřete. Zabráníte rezivění. 

Plastový zahradní nábytek

Je sice velmi odolný a praktický, ale mráz jej ničí. Proto je lepší na zimu ho schovávat, stejně jako ten dřevěný. Zkontrolujte, zda se někde nešíří prasklina, a pokud to jde, zalepte ji nebo vyztužte. 

Oblíbený nábytek z umělého ratanu můžete alespoň překrýt plachtou a zajistit ji tak, aby se pod ni nedostávala vlhkost. Nejlepší je uložit jej do dílny, garáže, sklepa či jinde, kde nebude mrznout. 

Podívejte se na bohatou nabídku nábytku pro váš dům i byt na signal-nabytek.cz. Najdete zde klasická křesla, pohovky, jídelní stoly, dětský nábytek, nábytek do ložnice, koupelny, předsíně, kuchyně… Navíc mnohý se slevou 50 % i víc s dopravou ZDARMA. Stačí si vybrat. 


Tip redakce: Pečujte o svou zahradu a ona Vám to vrátí. 


Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek